tiistai 12.12.2017 Tuovi

Sanoja Sinulle vuodesta 1976

Yhteystiedot

Nilsiän toimisto

Nilsiäntie 71
73300 Nilsiä

Rautavaaran toimisto

Savontie 4
73900 Rautavaara

Palvelemme

Asiakaspalvelu on avoinna ma-ke klo 9-14, suljettu torstaisin ja perjantaisin.
Toimitus on avoinna ma-to klo 9-15.

Rautavaaran toimisto avoinna maanantaisin klo 12-14.

asiakaspalvelu@pitajalainen.fi
Vaihde 017 288 7790

Jakelupäivystys

Varhaisjakelu:
Rautavaaran taajama 017 822 024
Nilsiän taajama 017 303 447
ma-pe klo 6.30-14

Heittolaatikkojakelu 017 288 7790, ma-pe klo 8-16

Päiväjakelu (Posti) 0100 85160, ma-pe klo 9-15

 

Löydät meidät myös täältä

facebook instagram

Toimitus

Minna-Liisa Mathalt

päätoimittaja 044 406 2015 minna-liisa.mathalt@media.fi
Minna-Liisa Mathalt

Helena Kuosmanen

toimittaja 050 521 1716 helena.kuosmanen@pitajalainen.fi Rautavaaralainen henkeen ja vereen. Töiden välissä olevan vapaa-ajan käytän liikkumiseen koiran kanssa, marjastamiseen ja muuhun luonnonläheiseen elämään. Oman mausteensa elämän soppaan tuovat pienet lapsenlapseni.
Helena Kuosmanen

Veli-Matti Sormunen

toimittaja 044 406 3703 veli-matti.sormunen@pitajalainen.fi
Veli-Matti Sormunen

Tiia Kampman

toimittaja 044 406 3742 tiia.kampman@pitajalainen.fi
Tiia Kampman

Juha Thitz

Kuopio-toimittaja 044 406 2025 juha.thitz@media.fi Kuopion kaupungin päätöksiin liittyvä uutisointi. Sepä juuri on meikäläisen työtä. Kuopiolaisvirastojen uutisointi kuuluu myös tehtäviini. Juttuja teen paikallislehtiviisikolle, joita ovat Pitäjäläisen lisäksi Koillis-Savo, Sisä-Savo, Soisalon Seutu ja Uutis-Jousi.
Juha Thitz

Lukija- ja torikauppailmoitukset, tilaukset, Verestä muistia

Vuokko Koistinen

asiakasneuvoja 017 288 7790 vuokko.koistinen@pitajalainen.fi
Vuokko Koistinen

Mediamyynti

Marjo Ruokolainen

avainasiakaspäällikkö 044 288 2808 marjo.ruokolainen@media.fi
Marjo Ruokolainen

Marko Hämäläinen

aluemyyntipäällikkö 044 288 2810 marko.hamalainen@media.fi

Marja Mononen

myyntineuvottelija 0500 573 856 marja.mononen@media.fi

Katja Juppi

myyntineuvottelija 050 511 0218 katja.juppi@media.fi

Päivi Jauhiainen

myyntineuvottelija 050 913 1494 paivi.jauhiainen@media.fi